PREZIDENT
KOMORY
VÝZNAMNÍ
ČLENOVIA
DIPLOMATICKÍ
ČLENOVIA


PREZIDENT KOMORY
Joseph M. Burza

- bývalý expert pre Východnú Európu
   v svetoznámej Banc d' Sabadell
- absolvent prestížnej CEAC v Barcelone
- absolvent Kráľovskej
   Diplomatickej školy v Madride
- absolvent Diplomatickej akadémie vo Viedni
- člen Who is Who, VIP Encyclopaedias
   Corp., USA
- vydavateľ prestížnych medzinárodných
   časopisov CANADA Exclusive a
   LIFE Exclusive
- autor kníh Ako sa stať Kanaďanom a
   Chcem žiť v Kanade
- viceprezident
   celosvetovej organizácie SC PEN

Šport: karate (bývalý majster Slovenska).


Diplomatická činnosť

Následník trónu Rakúsko-Uhorska, Karl von Habsburg-Lothringen sa stal čestným viceprezidentom Kanadskej obchodnej komory.
Medzinárodná Cena kultúry Kanadskej obchodnej komory za rok 2010 bola udelená najlepšiemu svetovému tenoru súčasnosti José Curovi. Cenu odovzdával 30. apríla 2011 priamo Prezident KSOK Joseph Burza.
16. novembra 2012 sa vo Viedni stretol prezident CCC Joseph Burza s predstaviteľom panovníckeho rodu Habsburgovcov, Karlom von Habsburgom. Témou rozhovoru boli vzťahy medzi Kanadou a Európskou úniou.
30. júna 2012 sa uskutočnilo neformálne stretnutie prezidenta Kanadskej obchodnej komory J.M. Burzu so súčasnou ministerkou zahraničných vecí Kanady pani Diane Ablonczy
Julian Juhasz Managing Director obchodnej komory v Toronte a Joseph Burza na stretnutí v sídle CCC v Bratislave.
Dňa 20. júna 2012 sa riaditeľ spoločnosti Hagiel stretol s kanadskou veľvyslankyňou Valarie Raymond. Stretnutie sa uskutočnilo v srdečnej atmosfére. Témou rozhovorov bolo zlepšenie spolupráce.
Dňa 27. septembra sa uskutočnilo stretnutie prezidenta Kanadskej obchodnej komory J.M. Burzu s predsedom Najvyššieho súdu SR Štefanom Harabinom. Témou rozhovoru bola vymožitelnosť práva kanadských občanov a firiem, ako aj joint-venture spoločností na Slovensku.
Dňa 19. septembra 2011 sa uskutočnilo stretnutie Josepha Burzu s ministrom práce, socialnych vecí a rodiny Jozefom Mihálom.Hlavnou témou bol návrh J. Burzu na zvýšenie kvóty pre program Mobility mladých na rok 2012, t.j. aby sa oveľa vyššiemu počtu záujemcov zo Slovenska umožnilo legálne pracovať v Kanade.
28. mája 2010 sa uskutočnilo v sídle spoločnosti Hagiel priateľské stretnutie J. Burzu s ministrom zahraničných vecí SR Miroslavom Lajčákom. Témou rozhovoru bola podpora vzájomných vzťahov medzi Kanadou a Slovenskom, emigrácia do Kanady a tiež XXI. zimné olympijské hry vo Vancouveri.
CCC dňa 12. novembra 2009 udelila svetoznámej kanadskej džezovej speváčke, Diane Krall medzinárodnú Cenu kultúry. Jednalo sa už o jubilejný, piaty ročník. Cenu odovzdal priamo prezident Komory Joseph M. Burza.
Joseph Burza na krste knihy "Chcem žiť v Kanade" v hoteli Marriott s kanadským veľvyslancom pre Slovenskú a Českú republiku - Michealom Calcottom
Tomáš Baťa pri oslave svojich 91. narodenín v sídle Kanadskej obchodnej komory v Bratislave
Mikúláš Dzurinda, Joseph Burza a Rudolf Schuster na oslave 90. narodenín Tomáša Baťu v jeho vile
Joseph Burza na stretnutí so svojím priateľom ex-ministrom financií Kanady Ottom J. Jelínekom.
Guvernér Národnej banky Slovenska Ivan Šramko viedol na pôde Komory prednášku o prechode SR na jednotnú menu EURO
zľava: Ivan Šramko, Michal Kováč a Joseph Burza